Zeker 90 doden bij twee branden China 15-02-2004
klik hier om het videofragment te bekijkenVerslag NOS-Journaal  

Bij twee grote branden in China zijn in totaal zeker negentig mensen om het leven gekomen. De meeste slachtoffers vielen in een groot winkelcentrum in de Noord-Chinese stad Jilin. Daar vonden zeker 51 mensen de dood en raakten meer dan zeventig personen gewond.

Bij een brand in een tempel in het oosten van het land kwamen 39 mensen om. Vier tempelbezoekers raakten gewond. Het is nog onduidelijk wat de brand in de tempel in Wufeng heeft veroorzaakt.

De brand in het winkelcomplex ontstond op de tweede verdieping, waar een disco, een badhuis en winkels gevestigd zijn. Ook is de oorzaak nog onbekend.

Volgens de brandweer verspreidde het vuur zich erg snel en was het een opvallend grote brand. Het duurde vier uur voordat de brand onder controle was. Het vuur is inmiddels gedoofd en hulpverleners doorzoeken het complex op meer slachtoffers.

Druk
De brandweer houdt rekening met een oplopend dodental, omdat het erg druk was in het vijf verdiepingen tellende winkelcentrum. Onder de slachtoffers is veel winkelpersoneel. Ook enkele brandweerlieden moesten met brandwonden naar het ziekenhuis.

De brandweer zette 260 mensen en zestig voertuigen in. De Chinese autoriteiten
verklaarden onlangs nog de brandvoorschriften aan te willen scherpen voor openbare gebouwen.


Hoofdpunten pagina
Overzicht buitenlands nieuws