ga naar NOS home
Hoofdpunten
Nieuwsoverzicht
Interviews
Tour van Tax
Gert & Max
Etappeverslag
Klassementen
Etappeschema
Deelnemers
Historie
100 jaar Tour
NOS radio/tv
Rendez-vous onder de Eiffeltoren

Parijs heeft het eeuwfeest van de Tour in stijl geopend. Voor de proloog van de centenaire is gekozen voor het mooist denkbare decor: het hart van de lichtstad. De organisatie staat als een huis, niets is met de Franse slag gedaan. Het enorme village départ is letterlijk pal onder de Eiffeltoren gesitueerd. Een lus van 6,5 kilometer brengt de renners langs de oevers van de Seine naar de streep aan de Place Joffre, hemelsbreed maar een paar honderd meter van de start.

Edwin Cornelissen (Langs de Lijn) praat met Eddy MerckxIn het mobiele promodorp bij de start loopt voor een paar stuivers Tourhistorie rond. Ondanks het massale karakter van het evenement gaat het er gemoedelijk aan toe. Het is echt een dorp. Zelfs Eddy Merckx, onbetwist de grootste renner aller tijden, neemt de tijd voor een praatje. Zoals iedereen draagt hij zijn toegangspasje aan een koordje rond de nek. Invité (genodigde), staat er op. En zijn naam, verder niets. De tekentjes die bij ons, gewone stervelingen, aangeven waar je wel en waar je niet mag komen, ontbreken. 'De Kannibaal' is overal welkom. Met het eeuwfeest heeft hij overigens niet zo veel op. "De Tour is gewoon de Tour".

Drie grote Tour-namen onder de Eiffeltoren: Eddy Merckx, Jean-Marie Leblanc en Bernard HinaultOok andere grootheden als Bernard Hinault, Bernard Thévenet, Hennie Kuiper en Jean-Marie Leblanc lopen rond, maken een praatje en schudden handen. Het is één groot rendez-vous. De rijzige gestalte van de Rotterdamse burgemeester Ivo Opstelten schuift even later onder de Eiffeltoren door. Een man met een missie. Hij is er om de start van de Tour in 2007 naar de havenstad te halen.

In het verbindingscentrum, naast de finish, heerst eveneens een bedrieglijke rust. De honderden tv- en radiowagens vinden moeiteloos hun plaats. Kilometers kabel liggen uitgerold. Alles gebeurt zonder stress en zonder animositeit. Als de proloog van start gaat, komt de hele machinerie als bij toverslag tot leven. Twee straten verder gaat het leven zijn gewone gang. Van het grootste sportspektakel van het jaar is, met de Eiffeltoren nog beeldvullend in zicht, helemaal niets te merken.


<< Terug

 

 

 
NOS sport NOS nieuws NOS home Radio Tour Studio Sport NOS tour-spel Chat rabobank Columns SMS service Tour journaal Radio Tour de France