ga naar NOS home
Nieuws
Etappeverslag
Klassementen
Etappeschema
Deelnemers
Historie
100 jaar Tour
NOS radio/tv

'Na de Tour naar huis met pa en ma en eerst naar de McDonald's'

Het was afzien voor de renners uit het peloton tijdens de loodzware bergritten door de Pyreneeën. Zo ook voor Remmert Wielinga, die de tweede rustdag van La Grande Boucle dan ook aangreep om eens lekker te luieren. Geen slechte zaak voor de vele fans die om 21.30 uur de chatbox binnenstroomden, want ruim voor het begin van de chat zat de Tourdebutant al achter de computer in Pau. "Voor leuke vragen maak ik graag wat tijd." Een verslag.

Remmert Wielinga"Test vanuit Pau. Het werkt! Schiet maar los", zo opende Wielinga de laatste chatsessie. Dat was niet tegen dovemansoren gezegd, want in een mum van tijd kreeg de coureur een lading vragen op zich afgevuurd. Veel fans wilden weten hoe strijdlustig Wielinga nog is na het vele afzien. "Het is natuurlijk fantastisch om in de Tour te rijden. Ik wil graag nog iets proberen", aldus de Eindhovenaar. Wielinga gaf echter ook toe dat de Tour veel zwaarder is dan hij vooraf had verwacht. "Het is me een beetje tegengevallen." "Ik heb jou in mijn Tourpoule opgenomen", zegt Edwin. "Levert mij dit nog punten op?" Het antwoord van Remmert laat niet lang op zich wachten. "Ik zal het voor je proberen".

"Gisteren in de rit naar Luz-Ardiden moest je op de eerste beklimming al lossen, maar op de Tourmalet ging je als een brommer omhoog", vraagt Rabbiej. "Hoe komt dat?" "Ik moest al na 5 kilometer lossen omdat ik totaal geblokkeerd was en de andere coureurs zo nodig snel naar de finish moesten", aldus Wielinga, die aangaf veel steun te hebben aan de vele fans langs het parcours en de aanwezigheid van zijn ouders. "Indrukwekkend. Met name Alpe d'Huez. Dat zal ik nooit vergeten. In die rit, en in de Pyreneeën, zijn mijn ouders komen kijken en dat is zeker een stimulans. Zij hebben me altijd gesteund om wielrenner te worden en als je dan moeilijke momenten beleeft, besef je dat je ook voor hen moet doorzetten."

Remmert WielingaNaast de vragen over het verloop van Remmerts Ronde, zijn er ook veel vragen over de persoon Wielinga. De debutant somt bijvoorbeeld op dat hij op zijn 13de begon met fietsen, dat hij graag naar schaatsen kijkt en respect heeft voor Rintje Ritsma, dat hij het 'thuis zijn' het meest mist, dat Theo de Rooij tijdens de etappes nooit muziek door de 'oortjes' laat komen en dat hij bovendien goed ligt bij het andere geslacht. "Krijg je nu je bekend bent meer aandacht van de meisjes?", vraagt Marco. "Ja!!!", repliceert Wielinga. Heren amateur-renners, u weet wat u te wachten staat...

Naast de grappen en grollen komen er ook serieuze vragen binnen. Zo legt Wielinga uit dat hij maximaal met een 39*23-verzet de bergen beklimt en op warme dagen tussen de 7 en 8 liter drinkt. En natuurlijk houdt de kwestie Jan Ullrich, die in de remmen kneep toen rivaal Lance Armstrong tegen het asfalt ging, de gemoederen bezig. "Ik zou ook wachten", geeft Wielinga toe, die de Duitser zelfs tipt voor de eindoverwinning.

Remmert WielingaLance of 'Der Jan', de laatste etappes van Wielinga zijn voor de bezoekers minstens zo belangrijk en interessant. "Waar moet ik zaterdag gaan staan om je mooi op de foto te zetten en je daarna vooruit te schreeuwen?', vraagt Edend. "Een kilometer voor de finish, misschien kan ik dan nog een keer demarreren", grapt Wielinga.

En zondag? Gaat Remmert dan nog een traditionele stunt uithalen voor de camera's? Wielinga laat zich niet zo gemakkelijk uit de tent lokken. "Maar ik sluit het zeker niet uit." Gerrit heeft het laatste woord tijdens de chat. Hij stelt de vraag waarop iedereen in de 'slotfase' het antwoord wil weten. "Ga je morgen in de laatste bergrit nog aanvallen?" "Ik hoop dat ik daar nog de power voor heb", antwoordt Wielinga.

En na de Tour? "Dan ga ik meteen met pa en ma naar huis. Naar McDonald's."


<< Terug

 

 

 

 

 
NOS sport NOS nieuws NOS home Radio Tour Studio Sport NOS tour-spel Chat rabobank Columns SMS service Tour journaal Radio Tour de France