Aanval op Irak
andere partijen
  De machteloosheid van de Verenigde Naties

Het was een prachtig plan: we richten een organisatie op waarin landen afspreken dat ze vrede willen en er zal nauwelijks meer oorlog zijn. In de praktijk blijken de Verenigde Naties bij conflicten echter vaak machteloos aan de kant te staan. Zoals in het geval van Irak.
lees meer...
 
  De verdeelde Iraakse oppositie

Met het naderende einde van de oorlog is de strijd over het nieuwe leiderschap in Irak in volle hevigheid losgebarsten. Niet alleen de Iraakse oppositie is verdeeld, ook het Pentagon, het State Department en de CIA zijn het niet eens.
lees meer...
De Koerden leven in het noorden van Irak
 
Mekka, het religieus centrum van Saudie-Arabië
  Saudische regering worstelt met volkswoede

In geen ander Arabisch land wordt zo omzichtig gezocht naar een nieuw evenwicht als in Saudie-Arabië. In het land waar geen vrije pers bestaat en elke protestdemonstratie verboden is, zoekt de volkswoede een uitweg.
lees meer...
 
  Vraag en antwoord: de Koerden

Ze spelen een belangrijke rol in de oorlog: de Koerden in het noorden van Irak. Maar wat is dat voor volk? Waar leven ze? Zijn ze eensgezind of juist hopeloos verdeeld? En wat is het belang van Turkije in de Koerdische kwestie?
lees meer...
De Koerden leven in het noorden van Irak
 
NOVA NOS