Olympische Winterspelen 2002
sporten
NOS Sport
nieuws
 
achtergronden
sporten
overzicht
schaatsen
shorttrack
kunstrijden
ijshockey
alpine skiën
langlaufen
biathlon
freestyle skiën
schansspringen
noordse combinatie
bobsleeën
rodelen
skeleton
snowboard
curling
nederlander
medailles
locaties
radio & tv
interactief
deze site kwam mede tot stand in samenwerking met NOC * NSF
Tweede goud voor Ammann bij schansspringen
13-02-2002
  De Zwitser Simon Ammann heeft de gouden medaille gewonnen op de 120 meter-schans. In Park City versloeg hij de Pool Adam Malysz, leider in het wereldbekerklassement, en de Fin Matti Hautamaeki. De Duitse favoriet Sven Hannawald werd slechts vierde. Het was het tweede succes voor Ammann; eerder was hij ook de beste op de K90-schans.

Ammann tijdens zijn gouden sprongAmmann ging na de eerste sprong van 132,5 meter nog samen met Hannawald aan kop. In de tweede serie kwam Ammann een halve meter verder (tot 133 meter) en eindigde hij op een puntentotaal van 281.4. Hannawald, die als laatste in actie kwam, sprong 133 meter en viel bij de landing, waardoor hij zakte naar de vierde plaats.

Vier jaar geleden, in Nagano, werd Ammann 35ste op de 90 meter-schans en 29ste op de 120 meter-schans. De 20- jarige Zwitser heeft nog nooit een wereldbekerwedstrijd gewonneni.

Hannawald sprong niet ver genoegDe blijdschap bij Ammann was groot na zijn tweede zege: "Ik sta te trillen op mijn benen", zei hij. "Hier zijn geen woorden voor. Ik was zo nerveus. Na de afsprong, vloog ik weg. Ik voelde dat deze sprong héél goed was. Ik kan het niet geloven. Ik ben de kampioen."

Het is één keer eerder voorgekomen dat een schansspringer tijdens de Spelen de dubbel won. Alleen de Fin Matti Nykanen ging Ammann tijdens de Winterspelen van 1998 in Calgary voor. Nykanen won in dat jaar ook nog goud bij de landenwedstrijd.

kwalificatie 120 meter-schans

verslag 90 meter-schans
ga terug
schansspringen
programma
verslag
uitslagen
historie