Olympische Winterspelen 2002
sporten
NOS Sport
nieuws
 
achtergronden
sporten
overzicht
schaatsen
shorttrack
kunstrijden
ijshockey
alpine skiën
langlaufen
biathlon
freestyle skiën
schansspringen
noordse combinatie
bobsleeën
rodelen
skeleton
snowboard
curling
nederlander
medailles
radio & tv
interactief
deze site kwam mede tot stand in samenwerking met NOC * NSF
Medaillewinnaars kunstrijden  
 
Nagano, 1998
heren
Ilja Koelik
(Rusland)
Elvis Stojko
(Canada)
Philippe Candeloro
(Frankrijk)
dames
Tara Lipinski
(Verenigde Staten)
Michelle Kwan
(Verenigde Staten)
Lu Chen
(China)
paarrijden
Oksana Kazakova
Artoer Dmitrijev
(Rusland)
Jelena Berezjnajz
Anton Sicharoelidze
(Rusland)
Mandy Wötzel
Ingo Steuer
(Duitsland)
ijsdansen
Oksana Kritsjoek
Jevgeni Platov
(Rusland)
Anjelika Krylova
Oleg Ovsjannikov
(Rusland)
Marina Anissina
Gwendal Peizerat
(Frankrijk)
Lillehammer, 1994
heren
Aleksej Oermanov
(Rusland)
Elvis Stojko
(Canada)
Philippe Candeloro
(Frankrijk)
dames
Oksana Bajoel
(Oekraïne)
Nancy Kerrigan
(Verenigde Staten)
Lu Chen
(China)
paarrijden
Jekaterina Kordejeva
Sergej Krinkov
(Rusland)
Natalja Misjkoetionok
Artoer Dimitrijev
(Rusland)
Isabelle Brasseur
Lloyd Eisler
(Canada)
ijsdansen
Oksana Kritsjoek
Jevgeni Platov
(Rusland)
Maja Oesova
Alexander Stsjoelin
(Rusland)
Jayne Torvill
Christopher Dean
(Groot-Brittannië)
Albertville, 1992
heren
Viktor Petrenko
(G.O.S.)
Paul Wylie
(Verenigde Staten)
Petr Barna
(Tsjechië)
dames
Kristi Yamaguchi
(Verenigde Staten)
Midori Ito
(Japan)
Nancy Kerrigan
(Verenigde Staten)
paarrijden
Natalja Misjkoetionok
Artoer Dimitrijev
(G.O.S.)
Jelena Bestsjke
Denios Petrov
(G.O.S.)
Isabelle Brasseur
Lloyd Eisler
(Canada)
ijsdansen
Marina Klimova
Sergej Ponomarenko
(G.O.S.)
Isabelle Duchesnay
Paul Duchesnay
(Frankrijk)
Maja Oesova
Alexander Stsjoelin
(G.O.S.)
Calgary, 1988
heren
Brian Boitano
(Verenigde Staten)
Brian Orser
(Canada)
Viktor Petrenko
(Sovjet-Unie)
dames
Katarina Witt
(Oost-Duitsland)
Elisabeth Manley
(Canada)
Debra Thomas
(Canada)
paarrijden
Jekaterina Kordejeva
Sergej Krinkov
(Sovjet-Unie)
Jelena Valova
Oleg Vasilijev
(Sovjet-Unie)
Jill Watson
Peter Oppegard
(Verenigde Staten)
ijsdansen
Natalja Bestemjanova
Andrej Boekin
(Sovjet-Unie)
Marina Klimova
Sergej Ponomarenko
(Sovjet-Unie)
Tracy Wilson
Robert McCall
(Canada)
Sarajevo, 1984
heren
Scott Hamilton
(Verenigde Staten)
Brian Orser
(Canada)
Eirik Kvalfoss
(Noorwegen)
dames
Katarina Witt
(Oost-Duitsland)
Rosalyn Summers
(Verenigde Staten)
Kira Ivanova
(Sovjet-Unie)
paarrijden
Jelena Valova
Oleg Vasilijev
(Sovjet-Unie)
Kitty Carruthers
Peter Carruthers
(Verenigde Staten)
Larissa Selesneva
Oleg Makarov
(Sovjet-Unie)
ijsdansen
Jayne Torvill
Christopher Dean
(Groot-Brittannië)
Natalja Bestemjanova
Andrej Boekin
(Sovjet-Unie)
Marina Klimova
Sergej Ponomarenko
(Sovjet-Unie)
Lake Placid, 1980
heren
Robin Cousins
(Groot-Brittannië)
Jan Hoffmann
(Oost-Duitsland)
Charles Tickner
(Verenigde Staten)
dames
Annet Pötzsch
(Oost-Duitsland)
Linda Fratianne
(Verenigde Staten)
Dagmar Lurz
(West-Duitsland)
paarrijden
Irina Rodnina
Alexej Sajzev
(Sovjet-Unie)
Marina Tsjerkasoka
Sergej Stsjackry
(Sovjet-Unie)
Manuela Mager
Uwe Bewersdorff
(Oost-Duitsland)
ijsdansen
Natalja Linitsjoek
Gennadi Karponosov
(Sovjet-Unie)
Krisztina Regoczy
András Stallay
(Hongarije)
Irina Mojsejeva
Andrej Minenkov
(Sovjet-Unie)
Innsbruck, 1976
heren
John Curry
(Groot-Brittannië)
Vladimir Kovalev
(Sovjet-Unie)
Toller Cranston
(Canada)
dames
Dorothy Hamill
(Verenigde Staten)
Diana de Leeuw
Christine Errath
(Oost-Duitsland)
paarrijden
Irina Rodnina
Alexej Sajzev
(Sovjet-Unie)
Romy Kerner
Rolf Österreich
(Oost-Duitsland)
Manuela Gross
Uwe Kagelmann
(Oost-Duitsland)
ijsdansen
Loedmilla Pachomova
Aleksandr Kroskov
(Sovjet-Unie)
Irina Mojsejeva
Andrej Minenki
(Sovjet-Unie)
Colleen O'Connor
James Millns
(Verenigde Staten)
Sapporo, 1972
heren
Ondrej Nepela
(Tsjechoslowakije)
Sergej Tsjetveroechin
(Sovjet-Unie)
Patrick Péra
(Frankrijk)
dames
Beatrix Schuba
(Oostenrijk)
Karen Magnussen
(Canada)
Janet Lynn
(Verenigde Staten)
paarrijden
Irina Rodnina
Alexej Oelanov
(Sovjet-Unie)
Loedmilla Smirnova
Andrej Soerajkin
(Sovjet-Unie)
Manuela Gross
Uwe Kagelmann
(Oost-Duitsland)
Grenoble, 1968
heren
Wolfgang Schwarz
(Oostenrijk)
Timothy Woods
(Verenigde Staten)
Patrick Péra
(Frankrijk)
dames
Peggy Flemming
(Verenigde Staten)
Gaby Seyfert
(Oost-Duitsland)
Hana Masková
(Tsjechoslowakije)
paarrijden
Ludmilla Beloesova
Oleg Protopopov
(Sovjet-Unie)
Tatjana Sjoek
Alexander Gorelik
(Sovjet-Unie)
Margot Glockshuber
Wolfgang Danne
(Oost-Duitsland)
Innsbruck, 1964
heren
Manfred Schnelldorfer
(Duitsland)
Alain Calmat
(Frankrijk)
Scott Allen
(Verenigde Staten)
dames
Sjoukje Dijkstra
Régine Heitzer
(Frankrijk)
Petra Burka
(Canada)
paarrijden
Ludmilla Beloesova
Oleg Protopopov
(Sovjet-Unie)
Marika Kilius
Hans-Jürgen Bäumler
(Duitsland)
Debbi Wilkes
Guy Revell
(Canada)
Squaw Valley, 1960
heren
David Jenkins
(Verenigde Staten)
Karol Divin
(Tsjechoslowakije)
Donald Jackson
(Canada)
dames
Carol Heiss
(Verenigde Staten)
Sjoukje Dijkstra
Barbara Roles
(Verenigde Staten)
paarrijden
Barbara Wagner
Robert Paul
(Canada)
Marika Kilius
Hans-Jürgen Bäumler
(Duitsland)
Nancy Ludington
Ronald Ludington
(Canada)
Cortina d'Ampezzo, 1956
heren
Hayes Alan Jenkins
(Verenigde Staten)
Ronald Robertson
(Verenigde Staten)
David Jenkins
(Verenigde Staten)
dames
Tenley Albright
(Verenigde Staten)
Carol Heiss
(Verenigde Staten)
Ingrid Wendl
(Oostenrijk)
paarrijden
Elisabeth Schwarz
Kurt Oppelt
(Oostenrijk)
Frances Dafoe
Norris Bowden
(Canada)
Marianne Nagy
László Nagy
(Hongarije)
Oslo, 1952
heren
Richard Button
(Verenigde Staten)
Helmut Seibt
(Oostenrijk)
James Grogan
(Verenigde Staten)
dames
Jeanette Altwegg
(Groot-Brittannië)
Tenley Albright
(Verenigde Staten)
Jacqueline du Bief
(Frankrijk)
paarrijden
Ria Falk
Paul Falk
(Duitsland)
Karol Estelle Kennedy
Michael Kennedy
(Verenigde Staten)
Marianne Nagy
László Nagy
(Hongarije)
St. Moritz, 1948
heren
Richard Button
(Verenigde Staten)
Hans Gerschwiler
(Zwitserland)
Edi Rada
(Oostenrijk)
dames
Barbara Ann Scott
(Canada)
Eva Pawlik
(Oostenrijk)
Jeanette Altwegg
(Groot-Brittannië)
paarrijden
Michelle Pannoy
Pierre Baugniet
(België)
Andrea Kékessy
Ede Király
(Hongarije)
Suzanne Morrow
Wallace Diestelmeyer
(Canada)
Garmisch-Partenkirchen, 1936
heren
Karl Schäfer
(Oostenrijk)
Ernst Baier
(Duitsland)
Felix Kaspar
(Oostenrijk)
dames
Sonja Henie
(Noorwegen)
Cecilia Colledge
(Groot-Brittannië)
Vivi-Anne Hultén
(Zweden)
paarrijden
Maxi Herber
Ernst Baier
(Duitsland)
Ilse Pausin
Erik Pausin
(Oostenrijk)
Emilia Rotter
László Szollás
(Hongarije)
Lake Placid, 1932
heren
Karl Schäfer
(Oostenrijk)
Gillis Gräfström
(Zweden)
Montgomery Wilson
(Canada)
dames
Sonja Henie
(Noorwegen)
Fritzi Burger
(Oostenrijk)
Maribel Vinson
(Verenigde Staten)
paarrijden
Andée Brunet
Pierre Brunet
(Frankrijk)
Beatrix Loughran
Sherwin Badger
(Verenigde Staten)
Emilia Rotter
László Szollás
(Hongarije)
St. Moritz, 1928
heren
Gillis Gräfström
(Zweden)
Willy Böckl
(Oostenrijk)
Robert Zeebroeck
(België)
dames
Sonja Henie
(Noorwegen)
Fritzi Burger
(Oostenrijk)
Beatrix Loughran
(Verenigde Staten)
paarrijden
Andrée Joly
Pierre Brunet
(Frankrijk)
Lilly Scholz
Otto Kaiser
(Oostenrijk)
Melitta Brunner
Ludwig Wrede
(Oostenrijk)
Chamonix, 1924
heren
Gillis Gräfström
(Zweden)
Willy Böckl
(Oostenrijk)
Georges Gautschi
(Zwitserland)
dames
Herma Planck-Szabo
(Oostenrijk)
Beatrix Loughran
(Verenigde Staten)
Ethel Muckelt
(Groot-Brittannië)
paarrijden
Helene Engelmann
Alfred Berger
(Oostenrijk)
Ludovika Jakobsson
Walter Jakobsson
(Finland)
Andrée Joly
Pierre Brunet
(Frankrijk)
ga terug
kunstrijden
programma
verslag
uitslagen
historie