Olympische Winterspelen 2002
sporten
NOS Sport
nieuws
achtergronden
sporten
overzicht
schaatsen
shorttrack
kunstrijden
ijshockey
alpine skiën
langlaufen
biathlon
freestyle skiën
schansspringen
noordse combinatie
bobsleeën
rodelen
skeleton
snowboard
curling
medailles
radio & tv
interactief
deze site kwam mede tot stand in samenwerking met NOC * NSF
Bjørndalen weer oppermachtig op biathlon
13-02-2002
 
Ole Einar Bjørndalen heeft zijn tweede gouden medaille van de Winterspelen van 2002 gewonnen. De Noor was op het onderdeel 10 kilometer sprint bij de biathlon de sterkste. Eerder won Bjørndalen ook het onderdeel 20 kilometer individueel. Sven Fischer en Wolfgang Perner eindigden op de tweede en derde plaats. Frank Luck, op de 20 kilometer nog tweede achter Bjørndalen, stelde op de sprint zwaar teleur met slechts een 29ste plaats.

Fischer, Bjørndalen en PernerBjørndalen was één van de grote favorieten voor de titel op de sprint. Net als bij de 20 kilometer individueel was de Noor ongenaakbaar. Hij maakte geen fouten bij het schieten en finishte na ruim 24 minuten. De Duitser Fischer eindigde op bijna een halve minuut van de winnaar. Perner uit Oostenrijk had nog weer ruim 20 tellen meer nodig.

Frank Luck, naast Bjørndalen de grootste favoriet voor de titel, kon het in de race niet bolwerken. De Duitser kwam maar niet in zijn ritme en liet bij het schieten enkele steken vallen. Normaal gesproken zou het missen van één van de tien schoten nog niet fataal hoeven te zijn, maar ook het langlaufen van de Duitser liet veel te wensen over.
ga terug
biathlon
programma
verslag
uitslagen
historie