Nederland kiest
nieuws
hoofdpunten nieuwsoverzicht
Hoe dan, Pim?
25-04-2002
 
Boek Fortuyn 'oppervlakkig en natte vingerwerk' (NOVA)
Verslag NOS-Journaal
Verslag Radio 1 Journaal

Viggo Waas, Hans Sibbel en Peter HeerschopNaast de Puinhopen van Paars zijn er nu ook de Puinhopen van professor Pim Fortuyn. Het boek, want dat is het, werd vandaag gepresenteerd in Nieuwspoort. Het is geschreven door drie bevlogen cabaretiers en is bedoeld als antwoord op het verkiezingsprogramma van de Rotterdamse politicus. 'Cabaret uit boosheid', zo noemen Peter Heerschop, Viggo Waas en Hans Sibbel het zelf. De drie heren hebben zich voor de gelegenheid getooid met de titel professor.

"Wat we ons bij het lezen van Fortuyn maar steeds afvragen, is 'hoe dan'? Nergens staat hoe hij problemen wil oplossen", aldus Peter Heerschop. "Als iedereen domme dingen kan zeggen, dan kunnen wij dat ook." Sneller typend dan Satan kan lezen, zetten ze zich aan het schrijven. Het eindresultaat was een boek vol gemakkelijke, slimme, maar ook domme plannen, net als Fortuyn dat volgens hen doet in 'De puinhopen van Acht Jaar Paars'. Het is niet alleen een satire op de persoon, die de ijdelheid ontmaskert, maar nadrukkelijk ook een inhoudelijke reactie.

Het lijkt allemaal een grap, maar ondertussen zijn de drie cabaretiers bloedserieus. Ze ergeren zich aan het feit dat niemand, ook in de politiek niet, de "domme plannen" van de nieuwe politicus doorprikt. De drie hebben niet de illusie dat hun boek de kiezer op andere gedachten zal brengen. Maar, zeggen ze, het wordt hoog tijd dat politici en pers Pim Fortuyn kritischer benaderen.

At your serviceDe drie nodigden op hun persconferentie Miss Nederland 2001, die onlangs bij de Lijst Pim Fortuyn op een onverkiesbare plaats werd gezet, uit om zich bij hen aan te sluiten. Ook andere missen zijn welkom, waar ter wereld ze ook vandaan komen. Dat is bij Fortuyn wel anders, zeggen de drie. Die pleit immers voor opvang in eigen regio... Het boek verschijnt in een oplage van tienduizend exemplaren en ligt vanaf vrijdag in de boekhandel. Kosten: 11 euro.
Ga terug

 
 
NOS nieuws NOVA Denhaag vandaag zoeken stuur een e-mail naar: nederlandkiest@rtv.nos.nl
 
Sitetips AV-archief Den Haag Analyse Columns Stemwijzer De klas Het plein Uitslagen Kiezen Partijen Nieuws NOVA NOS