Nederland kiest
nieuws
hoofdpunten nieuwsoverzicht
Fortuyn werd telefonisch bedreigd
06-05-2002
 
Fortuyns vriend Harry Mens over bedreigingen

Pim Fortuyn heeft de laatste dagen telefoontjes ontvangen waarin hij met de dood werd bedreigd. Volgens zijn vriend Harry Mens kreeg hij maandag nog zo'n telefoontje, waarna hij overwoog zijn intrek in een hotel te nemen. Vorige week liet hij al aan NOS-verslaggever Job Frieszo weten dat hij zich zorgen maakte over zijn persoonlijke veiligheid en dat zijn huis was beveiligd.

Het huis van Fortuyn de avond na de moordFortuyn zou maandagavond optreden op een verkiezingsbijeenkomst in hotel Van den Bergh State in Leeuwarden. Er waren door verschillende groeperingen demonstraties aangekondigd. De hoteldirectie kreeg zondag een telefonisch verzoek van de Lijst Pim Fortuyn om extra veiligheidsmaatregelen te nemen.

'Lafbekken'
Volgens de advocaat van Fortuyn, Oscar Hammerstein, kreeg Fortuyn ook dreigbrieven. "We weten niet uit welke hoek de bedreigingen kwamen. Dat zeiden die lafbekken er natuurlijk niet bij."

Hammerstein vindt dat Fortuyn beter beschermd had moeten worden. Na de presentatie van zijn boek 'De Puinhopen van Paars', toen hij was bekogeld met taarten, deed de politicus aangifte bij de politie. Hij liet toen al weten dat hij zich bedreigd voelde, maar volgens Hammerstein werd daar met schouderophalen op gereageerd.

Bescherming
Volgens minister De Vries van Binnenlandse Zaken hadden Justitie, politie en de Binnenlandse Veiligheidsdienst geen aanwijzingen voor concrete bedreigingen van Pim Fortuyn. Na afloop van de speciale zitting van de ministerraad zei De Vries dat de Rotterdamse politie Fortuyn bescherming heeft aangeboden.

Maar de lijsttrekker van de Lijst Pim Fortuyn heeft volgens De Vries geen gebruik gemaakt van het aanbod. Ook zou hij geen gevallen van bedreiging gemeld bij de politie, hoewel het korps Rotterdam-Rijnmond hem dat wel had gevraagd. Harry Mens zegt dat Fortuyn geen persoonlijke beveiliging wilde omdat mensen die dat wilden, hem hem toch wel zouden raken.


Ga terug

Herben nieuwe leider Lijst Pim Fortuyn
Langendam treedt terug na verkiezingen
LPF in één klap groter dan PvdA en VVD
Advocaten Fortuyn doen aangifte
Begrafenisplechtigheid
Verkiezingscampagnes definitief van de baan
Kok: onafhankelijk onderzoek naar beveiliging Fortuyn

Pim Fortuyn doodgeschoten



Den Haag

Maatschappelijk
Buitenland
Kranten


Portret verdachte
Teeven: verdachte opereerde niet alleen
Verdachte wordt bijgestaan door drie advocaten
Verdachte nog zeker tien dagen vast


Portret Fortuyn

De nummers 2 t/m 11 van de LPF

Portret Herben
Foto's Fortuyn
Foto's begrafenis
Foto's rouw


'Maandag zes mei, even na zessen', door Joris van de Kerkhof
'Het luistert nauw', van Elske ter Veld

'Je bent ongrijpbaar zeiden we tegen hem', van Felix Rottenberg

'Breaking news from Holland', van Tim Overdiek



 
 
NOS nieuws NOVA Denhaag vandaag zoeken stuur een e-mail naar: nederlandkiest@rtv.nos.nl
 
Sitetips AV-archief Den Haag Analyse Columns Stemwijzer De klas Het plein Uitslagen Kiezen Partijen Nieuws NOVA NOS