Nederland kiest
analyse
kwesties overzicht galerij regeerakkoord
Een doodklap

Een krankzinnige verkiezingscampagne is uitgemond in een bizarre verkiezingsuitslag met onvoorspelbare gevolgen. De regeringspartijen hebben een onvoorstelbare dreun gekregen, het CDA is op afstand de grootste en de LPF,een nieuwe partij die eigenlijk geen partij maar een beweging is, werd in één klap een middelgrote partij.
Lees de nabeschouwing van Henk van Hoorn


'Fortuyn blijft een factor van belang'

Het zal nooit meer hetzelfde worden. Dat was een veelgehoorde uitspraak na de aanslagen in de Verenigde Staten op 11 september, die na de moord op LPF-lijsttrekker Pim Fortuyn opnieuw opgeld doet. Vooraanstaande Nederlanders als journalist Willem Oltmans en schrijfster Naima el Bezaz denken dat de aanslag veel impact zal hebben op de Nederlandse politiek en samenleving.
Lees de reacties


Standplaats Vreewijk

Bijna 35 procent van de Rotterdammers stemde tijdens de gemeenteraads-verkiezingen op Pim Fortuyn. In Vreewijk was dat maar liefst 49,5 procent. Het Radio 1 Journaal gaat de wijk in en analyseert de achtergronden van deze 'proteststem'. Waar komt die onvrede vandaan? En... gaat Vreewijk op 15 mei wéér op Fortuyn stemmen?
Beluister de reportages van het Radio 1 Journaal


Portrettengalerij


Een portrettengalerij van mensen met hun visie op de politiek. Klik op de fotootjes en u hoort en ziet hen, in gesprek met NOVA-verslaggevers, over acht jaar Paars en de aanstaande verkiezingen
Treed binnen in de galerij


Het Regeerakkoord; wat is ervan terecht gekomen?

Na vier jaar Paars II is het tijd om de balans op te maken. Wat is er terecht gekomen van de mooie plannen die het kabinet vastlegde in het Regeerakkoord 1998?
Lees verder over het Regeerakkoord


Joost Karhof over de val van het kabinet

Margreeth Boer over de ChristenUnie en de SGP

Henk van Hoorn over de gemeente-
raadsverkiezingen

Chris Ostendorf over Pim Fortuyn

 

Ab Pilgram over D66

 

Bram Schilham over het CDA

 

Margriet Brandsma over de VVD

 

Jaap de Bruijn over GroenLinks

 

Rob Koster over Ad Melkert

 

 
 
NOS nieuws NOVA Den Haag Vandaag zoeken stuur een e-mail naar: nederlandkiest@rtv.nos.nl
 
Sitetips AV-archief Den Haag Analyse Columns Stemwijzer De klas Het plein Uitslagen Kiezen Partijen Nieuws NOVA NOS