maandoverzicht thema's het jaar van... necrologieën soundbites taal2002
colofon zoeken intro, homepage
 
 
Maandoverzicht September
 

sport

Schalken doorbreekt barrière op Flushing Meadows 9 september  



Sjeng Schalken na zijn nederlaag in de halve finale tegen Pete Sampras

  Pete Sampras kan zijn geluk niet op na zijn zege op de US Open
Andre Agassi, Pete Sampras, Lleyton Hewitt en .... Sjeng Schalken. Die namen prijkten op het affiche van de halve finales van de US Open in New York. Trots wijst de Limburger voor aanvang van zijn halve finale tegen de even verrassende, want eigenlijk al afgeschreven, Sampras op de klinkende namen waartussen die van hem terug te vinden is.

Het is de grote doorbraak van Schalken, die tot Wimbledon 2000 op de Grand Slams niet onaardig presteerde, maar nimmer de vierde ronde weet te bereiken. Waar hij in Londen naam maakt door de laatste acht te halen, daar gaat hij in New York een stapje verder. Mark Philippoussis, Ivan Ljubicic, Sargis Sargsian, Gustavo Kuerten en Fernando González worden opzij gezet door Schalken, die zelfbewust over de luidruchtige hardcourtbanen van Flushing Meadow stapt.

Pas als Pete Sampras, in topvorm en dus een klasse apart, zijn pad kruist, buigt de Limburger. Met het noemen van de naam Sampras is meteen hét verhaal van de US Open 2002 aangeroerd. Sampras, die twee maanden eerder op 'zijn' Wimbledon in de eerste ronde een van de dieptepunten van zijn loopbaan beleeft als hij door de onbeduidende Georg Bastl wordt uitgeschakeld, verkeert in grote vorm. Onverwacht, want de Amerikaan maakt in de voorbereiding een zwakke indruk en weet de laatste twee jaar nog maar zelden te imponeren. Maar in New York is de oude Sampras weer te zien.

Zijn service is ongeëvenaard sterk, waardoor zijn service-volleyspel eindelijk weer eens uit de verf komt. En daar blijkt in New York geen kruid tegen gewassen. Generatiegenoot Andre Agassi, de man met de beste return van het circuit, lijkt in de finale de aangewezen man om Sampras van zijn veertiende Grand Slam-titel af te houden. Maar bijna een jaar na de aanslagen van 11 september delft Agassi in de Amerikaanse droomfinale het onderspit.

In het damestoernooi blijkt zoals verwacht niemand te kunnen tornen aan de overheersende rol van de Williams-zusjes. Toppers als Martina Hingis en Lindsay Davenport zijn te lang geblesseerd geweest om de beide krachtpatsers serieus uit te kunnen dagen, terwijl de andere deelneemsters niet over voldoende kwaliteit beschikken om voor een andere dan de voorspelde finale te kunnen zorgen. Serena blijkt in de eindstrijd, ook al geen verrassing, te sterk voor Venus.

In het Nederlandse kamp sluit Miriam Oremans een tijdperk af. De Berlicumse sneuvelt in de eerste ronde en duikelt op de wereldranglijst uit de top-100, voor haar aanleiding om haar loopbaan te beëindigen.


Lees ook:

Interview Jan Siemerink




terug
volgende item